טכנולוגיית VRF – כל המידע במקום אחד

 
 
 
מערכת מיזג אוויר היא עניין הכרחי בקיץ בישראל. אי אפשר לשרוד בלי מערכת איכותית ועמידה אך הבעיה היא שמערכות אלו מבזבזות לא מעט לכל משפחה ממוצעת ומשאירות אותנו בלית ברירה. מזגן שפועל כל היום אמנם מספק אווירה נעימה והגיונית למחייה, כשבחוץ 40 מעלות, אך בסוף החודש אנו עלולים להיות בטלטלה כלכלית שבימינוכבר הייתה יכולה להיפטר בעזרת מזגן VRF.
 
מה זה מזגן VRF? איך הוא עובד? למה הוא חוסך בעלויות? זה הזמן לגלות.
 
 
 

דילמה הכלכלית

 
כל אחד מאתנו רגיל לדילמה הקבועה של משפחה ממוצעת בקיץ הישראלי: האם להדליק מזגן או לא. השיקול הזה לא נובע מטעמי נוחות, הרי ברור שעם מזגן הרבה יותר נעים לכולם, הוא נובע משיקולים כלכליים כאשר ההדלקה יכולה להיות מאוד יקרה ולגרום לנו לבזבז בחודשים יולי ואוגוסט לא מעט כסף, לעתים פי שלוש ממה שאנו רגילים. זה הזמן להכיר את מערכת הVRF שיכולה להיות בדיוק מהשאתם צריכים כדי לחסוך בעלויות יקרות וכמובן לקבל מערכת מיזוג עמידה ואיכותית שתספק אווירה שעוד לא הכרתם.
 
 
 

פעולה חדשנית ומהפכנית

 
כדי להבין מהן מערכות VRF צריך להבין מה הן מערכות מיזוג אוויר באופן כללי. מנגנון הפעולה של מערכות מיזוג אוויר פועל על ידי שינוי לחצים של הגזים שמזינים את המערכת. במזגן של כולנו יש גז, כאשר את הגז הזה אפשר לדחוס וכך משנים את איבוד החום שלו וכך ניתן לקרר אוויר או לחמם אותו בהתאם. המדחס הוא החלק החשוב במזגן והוא זה שדוחס את הגז במידה המסוימת, וכך למעשה מתחיל כל תהליך האידוי והעיבוי, שבסופם הגז מצליח לקרר את הטמפרטורה מסביבו וכך אנו יכולים לקבל אוויר קר שיוצא מפתח המזגן היישר אל חלל המקום שאנו רוצים לקרר.
 
 
 

קירור המדחס כיצד זה קורה

 
כיצד המדחס יודע עד כמה לקרר? למעשה לכל מזגן יש חיישן טמפרטורה. החיישן הזה מורה עד איזוטמפרטורה צריך לקרר וכך למעשה המזגן מקרר באינטנסיביות עד שהחיישן מזהה שהחלל נמצא בטמפרטורה הרצויה, ואז עבדותו מפסיקה. אחרי שהבית מתחמם שוב, המזגן ממשיך לפעולוכן הלאה והלאה, בפעולה מאוד לא חסכונית, שלצורך המחשה יכולה להיות משולה לרכב שמאיץ ומאיץ עד שהוא מגיע למהירות הרצויה ואז הנהג מפסיק ללחוץ על הגז לחלוטין.
 
מזגן VRF
 
 
 

טכנולוגיית האינוורטר

 
מערכות VRF לא פועלות בשיטה הזו. הם מושתתות על טכנולוגיית האינוורטר, שהיא זו שהופכת אותם לחסכוניים, כיוון שהמדחס פועל באופן רצוף בלי קפיצות מיותרות. גם כאשר הוא מגיע לטמפרטורה המבוקשת הוא משנה את התדר שלו וכך מצליח לעבוד באופן רצוף וחסכוני יותר, לפי דרישת המאיידים. חזרה למשל,במקום ללחוץ על הגז ולהגיע למהירות הנדרשת ואז לעזוב, אותו נהג ממשיך ללחוץ על הגז בצורה כזו שתשאיר את פעולת מנוע הרכב קבוע, ממש כמו שכל אחד מאיתנו עושה כדי לנצל את הדלק טוב יותר.
 
 
 

יתרונות משמעותיים וחסרונות מעטים

 
בגלל שהמדחס פועל בצורה חכמה יותר, כסף רב נחסך בכל הפעלה ולמעשה יכולים להיחסך 50 אחוזים מעלויות ההפעלה, כך שאתם יכולים להדליק את המזגן מתי שאתם רק רוצים בלי לחשוב על הארנק. בנוסף, אין קפיצות טמפרטורה גם לא בחללים גדוליםמאוד, כמו קניונים או נמלי תעופה, וזה הסוד לאווירה הנעימה ששוררת בהם. כמו כן,ההתקנה גמישה מאוד, ניתן להתקין צינורות גז באורך של עד 150 מטרים עם הבדלי גובהבין יחידות ההנעה של עד 50 מטרים, כמו גם התקנה מודולרית שמשאירה אפשרות להוסיף יחידות בהמשך. אמנם המערכת יקרה וההתקנה יותר מסובכת, אך החיסכון משמעותי וההתקנה מעוצבת יותר.
 
אנחנו בצבי קירור ומיזוג אוויר בע"מ מספקים מערכות VRF מהמתקדמות ביותר שיש ואתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום כדי להיווכח בעצמכם! פנו אלינו ונהיה כאן לשירותכם לייעוץ, הסברים נוספים והצעות מחיר.
 
 
הצבי קירור ומיזוג אוויר בע"מ
הירמוך 1, יבנה, בנין "מול הצומת"
08-9328340