מה ההבדל בין מערכות VRF ו-VRV ?

 
 
קדמו בברכה את מערכת מיזוג האוויר המתקדמת VRF, שהפכהללהיט מיד עם השקתה בארצות הברית ובמדינות אירופה וכבשה בסערה גם את בתי ישראל. עלמה כל המהומה ומהם היתרונות למערכת מיזוג זו?
 
 

מה זה VRF ?

 
בטרם נעמוד על היתרונות השונים הנודעים למערכת מיזוג אוויר זו, נתחיל בהסבר קצר. VRF הם ראשי התיבות של Variant Refrigerant Flow או בעברית: שינוי נפח הקירור. למעשה, מדובר במדחס מודולרי המאפשר שימוש במקביל בכמה מאיידים, כשהם מחוברים ליחידת עיבוי אחת, בטמפרטורות משתנות. במיליםאחרות, המערכת הזו יודעת לשלוט בטמפרטורה האופטימלית לחלל החדר, מבלי להעלות או להוריד אותה ומבלי לגרום לשינויים תכופים בחלל הממוזג.
 
 
 

נוחות מקסימלית

 
בניגוד למזגנים רגילים שבימי הקיץ מקררים את החלל, משהים את הפעולה עד שהחלל יתחמם שוב וחוזר חלילה, ופועלים באופן דומה אך הפוך בימי החורף, האופן בומורכבת מערכת VRF מאפשרת לה שליטה מקסימלית בטמרפטורה הנבחרת – מבלי שתצטרכו לעשות דבר. המערכת מזהה את הטמפרטורה אליה היא מתבקשת להגיע, ושולחת את החום והקור הרצוים כדי לגרום לזה לקרות. בנוסף, קיימת במערכת בקרה תמידית על אחוזי הלחות בחלל.
 
 
 

מערכת שקטה במיוחד

 
כשמזגן מופעל בחדר – בדרך כלל קשה לפספס זאת. בניגוד למזגן סטנדרטי, מערכת VRF מותקנת כך שמנועיה והגורמים ליצירת הרעש נמצאים במרחק רב מחלל החדר – והתוצאה המתקבלת היאשקטה במיוחד, כך שאתם יכולים ליהנות מכל הטוב שיש למזגן איכותי להציע מבלי שדבר זה יגרור אחריו רחשים מיותרים.
 
מערכות VRF
 
 
 

חסכון משמעותי בחשמל

 
חברת הצבי קירור ומיזוג אוויר בע"מ ידועה במערכות החדשניות שהיא מספקת ללקוחותיה, וכן בבעלי מקצוע מהשורה הראשונה אשר מסוגלים להתמודד עם התקנות באזורים מוגבלים בבית. אם כך אין זה מפליא, כי החברה מוכרת מאוד בתחום ומחזיקה בקהל לקוחות גדול ונאמן.
 
 
 

חימום וקירור בו זמנית

 
תחכום נוסף של מערכת VRF הוא ביכולת שלה לקרר ולחמם בו זמנית חללים שונים בבית או במשרד,זאת כשהמערכת מופעלת על אותו צינור גז. במקומות ציבוריים בהם נדרשים פעמים רבות טמפרטורות שונות (מטבח המסעדה אל מול המקום בו יושבים הסועדים), הדבר חיוני במיוחד– כעת אין צורך להשתמש בכמה מזגנים נפרדים, אלא לשלוט בטמפרטורה מתוך מערכת קומפקטית אחת.
 
 
 

עיצוב מתקדם

 
יחידות הפנימיות של מערכת VRF נמצאות, כאמור, עמוק במעבה הקיר. בשל כך, אין צורך להשתמש ביחידות חיצוניות המכערות את החלל או את הקירות החיצוניים לו. בנוסף, מאפשרת המערכת גמישותבקביעת היחידות הפנימיות ובהתקנתה, זאת משום שמדובר במערכת בעלת מימדי אחסון קטנים יחסית.
 
 
 

השקעה שמחזירה את עצמה

 
על אף שמדובר במערכת הנחשבת ליקרה באופן יחסי, החסכון העצום בחשמל וכן עלויות האחזקה הנמוכות, מאפשרות להחזיר את השקעת ההקמה תוך מספר שנים בלבד. לא זובלבד, אלא שהגורל הצפוי למערכות המיזוג בכללותם הוא מעבר לטכנולוגיה ירוקה – כךשעלויות אלו יהיו נחלתם של הכלל בתוך זמן קצר.

אם גם אתם רוצים להתהדר במערכת VRV משוכללת וחכמה, כל שעליכם לעשות הוא ליצור קשרעם אחד מנציגינו. חברת "הצבי מערכות קירור" פועלת כבר משנת 1973 ומעניקה שירות מקצועי ללא פשרות, תוך שימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר ועבודה הדוקה עם אדריכלים, מהנדסים ובעלי מקצוע רלוונטיים נוספים המבטיחים כי מערכת המיזוג שלכם תעשה את עבודתה נאמנה ותשרת אתכם לאורך שנים ארוכות.