סוגי מזגנים לבית

 
מגוון סוגי המזגנים הקיימים בשוק עשויים לבלבל כל אדם אשר מעוניין לרכוש מזגן ואם בעבר היו המזגנים מגושמים, מרעישים ויקרים מאוד, כיום, ניתן למצוא שפע מזגנים איכותיים, שקטים ומעוצבים (ניתן לרכוש מזגנים דקים יותר או פחות, ניתן לרכוש מזגנים בגוונים שונים ועוד. נוסף על כך, המזגנים בימינו הינם חזקים,חסכוניים בחשמל, בעלי יכולת קירור גבוהה ויכולת לווסת את הטמפרטורות כך שבכל אחד מהחדרים תהיה טמפרטורה אחרת וכל בני הבית יהיו מרוצים.
 

קריטריונים חשובים לבחירת המזגן- סוג, תפוקה וביטוח

 
כאשר בוחרים מזגן חדש יש להתמקד בשני קריטריונים מרכזיים- הקריטריון הראשון הוא הסוג של המזגן והקריטריון השני הוא התפוקה שלו. במידה ודרוש מזגן אשר מקרר כמה חדרים בבית רצוי לפנות אל בעל מקצוע ולקבל ייעוץ. משווקים רבים מספקים ללקוחות ייעוץ תמורת תשלום סמלי או בחינם. נוסף על כך, ניתן לקבל ייעוץ אובייקטיבי ממהנדס מזגנים אשר יגבה תשלום של מאות שקלים לכל הפחות. נוסף על הקריטריונים שהוזכרו יש לקחת בחשבון את תקופת האחריות. תקופת האחריות משתנה בין חברה לחברה .
 

אז כיצד ניתן לבחור את המזגן המתאים ביותר לדירה, לבית או למשרד?

 
אם אתם מעוניינים לרכוש מזגן, יהיה עליכם להתחשב בשטח של הדירה,בכיווני האוויר שלה, בכמות הצל ובשעות בהן יש צל, יש לבדוק באילו שעות בני הבית נמצאים בה, האם מדובר על בית עם רעפים או בית עם גג שטוח, מהו סוג התריסים, מהו סוג החלונות, איזה בידוד יש לדירה, כמה אנשים גרים בה, האם יש הכנה למזגן, האם בני הבית סובלים מקור או מחום והאם החדרים מאוכלסים. יש ליידע את חברת המזגנים או היועץ המקצועי אשר מתמחה בתחום בכל הנתונים הללו.

בין סוגי המזגנים קיימים: מזגן חלון, מזגן נייד ומזגנן מפוצל אשר יכול להגיע בכמה צורות: הצורה הראשונה היא מזגן עילי, הצורה השנייה היא מזגן רצפתי והצורה השלישית היא מזגן מיני מרכזי.
 

יתרונות וחסרונות של סוגי המזגנים

 
מזגן חלון: מזגן חלון הוא יחידה אחת שנמצאת בקיר חיצוני- חלק מהיחידה חיצוני וחלק פנימי. החסרונות של מזגן החלון הם שהוא רועש, ישן וקשה להתקין אותו.

מזגן נייד: המזגן הנייד הינו יחידה על גלגלים כך שאפשר להעביר אותה מבית לבית. חסרונו של המזגן הנייד הוא שהוא אינו יעיל וקשה להשיגו.

מזגן מפוצל: המזגן המפוצל מתחלק באופן בו יחידות או יחידת הקירור נמצאת בבית והמדחס נמצא מחוץ לבית. היתרונות של המזגן הם שהוא שקט ומקרר בצורה טובה. החסרונות שלו הם שיש להעביר צינורות וכבלים בן היחידות- דבר שגורם לבזבוז חשמל. כפי שנאמר, המזגן המפוצל מגיע בשלוש צורות- המזגן העילי הינו הנפוץ יותר. יחידת הקירור שלו נמצאת גבוה על הקיר כך שזרימת האוויר מגיעה אל החלק העליון של החדר. היתרונות של המזגן העילי הם שהוא אסתטי וחוסך מקום. החסרונות שלו הם שהוא "מתקשה" לספק קירור או חימום לחדר גדול.

במזגן הרצפתי מותקנת יחידת הקירור בקיר בין החדרים ומזרימה אליהם אוויר. היתרונות של המזגן הרצפתי הם שהוא מקרר שני חדרים ומכיוון שהוא ממוקם בגובה נמוך ניתן להרגיש את האוויר בצורה טובה. החיסרון של המזגן הרצפתי הוא שהוא תופס שטח. מזגן מיני מרכזי מתאים מאוד לשטחים גדולים. יחידת המדחס שלו ממוקמת מחוץ לבית ויחידת הקירור נמצאת במרכז הדירה מעל תקרה מונמכת. היתרונות של המזגן הם שהוא מקרר את כל הבית, ניתן לשלוט בכמות האוויר ופעולתו שקטה. החסרונות של המזגן הם שהוא לא מתאים לכל הבתים משום שהוא דורש מבנה מסוים. מזגני המיני מרכזי החדשים מאפשרים למשתמש לשלוט על הטמפרטורה בכל החדרים. כמו כן, ניתן לרכוש מזגנים שכוללים בקרת לחות. בקרת הלחות מסייעת במניעת היובש המאפיין את האוויר המוזרם.
 

לפנות אל בעל מקצוע מנוסה ולקבל המלצות

 
כדי לבחור את המזגן המתאים ביותר עבורכם מומלץ לפנות אל בעל מקצוע מנוסה או יועץ בחנות. כמו כן, רצוי לפנות אל חברים ובני משפחה ולקבל מהם המלצות, ניתן לגלוש בפורומים אשר עוסקים בתחום, אפשר לפנות אל חברים ברשתות החברתיות ולקבל המלצות וכו', כל זאת כמובן, תוך התחשבות בגודל החדרים ובצרכים שלכם.
 
חברת הצבי קירור ומיזוג אוויר בע"מ מספקת מזה שנים שירותי התקנת מערכות מיזוג אוויר מתקדמות, הן ללקוחות פרטיים והן ללקוחות עסקיים.
 
צרו עמנו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם!