צ'ילרים

 
 
הצבי קירור אוויר מציעים צ'ילרים לתעשיות בהתאמה אישית!
לפרטים צרו עמנו קשר 08-9328340
 
צ'ילר של מים הוא מערכת קירור תעשייתית של מים המייצרת מים קרים דרך ציוד תעשייתי מעובד. צ'ילר זו מערכת שלמה של ציוד קירור הכוללת מעבה, מקפיא, צנרת , מאגר של נוזל קירור, משאבות וכ"ד. המים מתקררים עד לטמפרטורה של 20º ונשאבים דרך מעגל הידרולי.
 
 

צ'ילרים תעשייתיים

 
צ'ילרים תעשייתיים יכולים להכיל 400 טון מים. בגלל גודלם הם ממוקמים בצד או על הגג של בניינים תעשייתיים ותהליך הבקרה שלהם נעשה מבפנים.בשנים האחרונות צ'ילרים הפכו להיות אלטרנטיבה פופולארית למתקנים תעשייתיים. באם מתכוונים לרכוש צ'ילר,צריך לקחת בחשבון את חישוב הכמות המדויקת של הקירור, זאת אומרת את הכמות המדויקת של האנרגיה המסופחת לנוזל הקירור על ידי המנגנון ואז יהיה אפשרי לבחור צ'ילר תוך מתן דגש על היעילות המקסימאלית. צ'ילרים משמרים מים על ידי הזרמת נוזל הקירור במעגל סגור, דבר זה עדיף על שאיבת מי העיר.
 
צ'ילרים תעשייתיים
 
 
 

ציוד קירור נדרש

 
יש מידות קירור ספציפיות הנדרשות בתעשיות מסוימות, בהן חימום קל עלול לגרום להפסדים של מיליונים בכל מה שקשור למוצר או לציוד עצמו. ישנם אף צ'ילרים מיוחדים שיכולים להוריד את הטמפרטורה של נוזלי הקירור לפחות מ50º צלזיוס. קירור נדרש לציודים אלו: לייזר, מחולל גז האוזון, אפליקציות של פלסטיק, משאבות העובדות על ווקום, מכונות חיתוך וריתוך, מכונות הדפסה ואריזה, מכונות X-Rays, מיקרוסקופ מינהור סורק (ממ"ס) ועוד.

צ'ילרים קטנים משמשים בבתים לצורך קירור מי שתייה או לקירור אקוואריום ביתי.
 
 
 

היתרונות של צ'ילרים

 
שימוש נכון במיזוג אוויר תעשייתי מהסוג של מערכת קירור מים מציע יתרונות רבים:
 
  • יעילות אנרגטית – היתרון הגדולביותר של המערכת הוא יעילות אנרגטית בחללים של מאות מ"ר. היעילות תורמתלעבודה תעשייתית, מונעת חימום של המכונות ומשפרת את תפוקת העובדים. היעילות האנרגטית נדרשת לכל אורך השנה ולא רק בקיץ.
  • טיפול באוויר – יחידת הקצה שלמערכת קירור מים נקראת "יחידת טיפול באוויר". זו יחידה האחראית על פליטת הקור בצורה מדויקת לפי צרכי החלל והתעשייה. יחד עם זאת, במפעלים תעשייתיים רגישים במיוחד ניתן להשתמש ביחידות טיפול באוויר קטנות. אלו יחידות מפוח נחשון או יחידות אוויר מים שיעילותן לא פחות גדולה מיעילות המיזוג המרכזי
  • חיסכון בהוצאות – אי אפשר לדבר עלהיתרונות של צ'ילרים מבלי להזכיר את החיסכון בהוצאות. מפעלי תעשייה המשתמשים במערכת קירור מים חוסכים אלפי שקלים בחודש. החיסכון הוא פונקציה של ניצול יעילות אנרגטית וירידה בצריכת החשמל. החיסכון לא בא על חשבון יעילות הקירור והתאמתו לצרכיה תעשייה הקלה והכבדה.
 
לסיכום, מערכת קירור מים היא דוגמא מצוינת למצבים בהם כדאי להשתמש במיזוג תעשייתי. המיזוג מוכיח את עצמו ויש לו יתרונות רבים.
 
 
חברת הצבי קירור ומיזוג אויר בע"מ מתקינה מזגנים וצ'ילרים בבניינים ציבורים.